Bilgisayar Kesintisiz Güç Kaynağı
Ups - Kesintisiz Güç Kaynağı
Online UPS
Line Interactive UPS
Offline UPS

Kombi UPS

Kepenk Ups
AC/DC UPS
UPS Tamiri
UPS Terimleri
UPS Fiyatları
En Ucuz UPS
Bilgisayar Kesintisiz Güç Kaynağı
Bilgisayar Kesintisiz Güç Kaynakları

UPS'ler temel olarak 3 çeşide ayrılırlar. Bunlar;

1-) Eviricinin sürekli devrede olduğu beklemesiz olarak çalışan OnLine KGK’lar,

2-) Şebeke etkileşimli olarak çalışan Line Interactive KGK’lardır,

3-) Eviricinin sadece şebeke arızası durumunda yükü beslediği, beklemeli olarak çalışan Off Line KGK (Stand-By UPS)'ler,

OnLine KGK’larda şebekede enerji olsun ya da olmasın yük sürekli olarak evirici üzerinden beslenir. Şebekede enerji olduğu sürece hem aküler şarj edilir, hem de şebeke ile aynı frekansta çalışan evirici yardımıyla yük beslenir. Şebekede kesinti olması durumunda aküden aldığı enerjiyi yüke aktarır. Yükün bu biçimde beslenmesi sırasında şebekeden veya aküden besleniyor olması UPS çıkış gerilim kalitesi ve sürekliliğini değiştirmemektedir. Son teknoloji ürünler hep OnLine UPS mantığı ile üretilmektedir.

Online UPS sistemleri, motor-jeneratör uygulamaları gibi dengesiz frekansın sorun olduğu alanlarda da kullanılabilir. Ayrıca aşırı yüklenme, aşırı ısı, kısa devre gibi UPS üzerinde oluşan herhangi bir arıza durumunda yük Statik Anahtarlar üzerinden kesintisiz olarak şebekeye aktarılır. En iyi çıkış OnLine UPS sistemlerinde elde edilir. Çünkü şebeke arıza durumu hariç daima AC/DC/AC dönüşümü ile yüke enerji sağlar. Çıkış bu yüzden Off Line ve Line Interactive UPS sistemlerinden daha iyidir.

Line Interactive KGK’larda şebeke varken evirici pasiftir ve bu durumda şebeke gerilimini regüle eden kısım ve akü şarj birimi aktiftir. Akü grubu ve evirici kısmı, şebeke enerjisi kesildiğinde devreye girer ve aküler üzerinden yükü besler. Akülerin doldurulması şebekenin normal olduğu durumda eviricinin ters yönde işletilmesiyle sağlanır.

Şebeke hatası oluştuğunda Statik Aktarım Anahtarı açılır ve güç akışı akülerden UPS çıkışına doğru akmaya başlar. Çıkışa bağlı olan düşük anahtarlama geçişi özellikli regülasyon sistemi sayesinde gerilim düzenlemesi sağlanır ve gerçek düşük şebeke geriliminde (Brownout) de UPS’in çalışması sağlanır. Aksi halde UPS anahtarlarının aküden çalışma durumuna geçirilir. Bu durum UPS’in çok zayıf şebekelerde de çalışabilmesine imkan vermektedir.

Line Interactive KGK'lar piyasada özellikle voltaj regülasyonlu UPS olarak bilinmektedir. Bu doğrudur ancak; line interactive UPS'lerin birçoğu giriş gerilimini belirli toleranslar içerisinde kaldığı sürece olduğu gibi çıkışına yani yüke vermektedirler. Bu toleranslar cihaz üreticilerinin tercihine bağlı olarak değişebilmekle birlikte genel olarak 200 VAC ile 235 VAC aralığında oynamaktadır. Bu durum hassas cihazlar için oldukça önemli bir risktir.

Off Line KGK (Stand-By KGK)’lerde şebekede enerji bulunduğu sürece yük şebekeden beslenir, ancak evirici hazır bekletilir ve şebekede enerji kesildiği anda devreye girerek yükü beslemeye devam eder. Off Line UPS’ler tercih edilirken şebeke kesintisi durumunda devreye girme süresi en kısa olanı tercih edilmelidir. Daha çok tek kullanıcılı bilgisayar sistemleri ve çok hassas olmayan elektronik cihazlar için uygundur.
 

PC UPS - BİLGİSAYAR UPS
UPS SİSTEMLERİ UPS TERİMLERİ  
Ups Online Ups Offline Ups Bilgisayar Kesintisiz Güç kaynağı
İnform Ups Apc Ups Enel Ups PC Kesintisiz Güç Kaynağı
Ucuz Ups En Ucuz Ups Ups Fiyatı PC UPS
Ups Fiyatları Line İnteractive Ups Kombi Ups Bilgisayar UPS
Makelsan Ups Ups Tamiri Kesintisiz Güç Kaynağı Kepenk Güç Kaynağı
KGK Tamiri Güç Kaynakları Kesintisiz Güç Kaynakları Kombi Güç Kaynağı
Ups Güç Kaynağı Ups Güç Kaynakları Güç Kaynağı Fiyatı Kombiler için güç kaynağı
Güç Kaynağı Fiyatlar Kombi Güç Kaynağı Guc Kaynagi Kepenk Ups
10 KVA UPS Online Güç Kaynağı 1 KVA UPS KGK
2 KVA UPS 3 KVA UPS Guc Kaynagı 5 KVA UPS


Diğer Ürünlerimiz

akü
  I   regülatör   I   viskozimetre

 

 

 

reklam ajansı